
Danfoss to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży produkcyjnej. Tworzy profesjonalne sprężarki chłodnicze, wentylatory, klimatyzatory, folie i narzędzia serwisowe, dzięki którym tworzy nowoczesne systemy grzewcze, chłodnicze, klimatyzacyjne i wentylacyjne dla firm i budynków wielorodzinnych. Jednocześnie jest to firma, która stawia na ekologię i stosuje rozwiązania ograniczające emisję dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej o niskoemisyjnej fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim i sprawdź, dlaczego jest tak innowacyjna.
Z tego artykułu dowiesz się
Fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim to doskonały przykład tego, że dekarbonizacja nie musi byc trudna i kosztowna. Inwestycja w OZE wiąże się z wydatkami, jednak te szybko się zwracają z powodu wysokich oszczędności na ogrzewaniu i elektryczności. Produkcja energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne i system odzyskiwania ciepła produkcyjnego szybko pozwalają odczuć obniżenie rachunków. Jeśli interesujesz się zieloną transformacją w biznesie, sprawdź, jak działa nowoczesna fabryka Danfoss i odwiedź jej siedzibę.
Profesjonalne systemy chłodnicze powstają w zielonej fabryce Danfoss
Optymalizacja energetyczna budynków wielorodzinnych i przemysłowych jest jednym z kroków do dekarbonizacji i przejścia na odnawialne źródła energii. W zakładzie Danfoss postawiono na OZE i termomodernizację już jakiś czas temu, gdyż w 2021 roku otwarto nową wysoce efektywną energetycznie fabrykę. Zielona fabryka Danfoss ogranicza zużycie paliw kopalnych i emisję dwutlenku węgla, dlatego firma zmniejsza swój ślad węglowy i jest przyjaźniejsza dla środowiska naturalnego. Otwarty 4 lata temu obiekt to pierwszy budynek fabryczny Danfoss na świecie zasilany w całości przez odnawialne źródła energii. Wszystkie systemy zostały zelektryfikowane i zasilone fotowoltaiką, a ciepło odpadowe z procesów produkcyjnych jest wykorzystywane do ogrzewania budynku. Spadek emisji CO2 oraz kosztów energii sprawia, że neutralną emisyjnie fabrykę Danfoss doceniają wszyscy, którym zależy na ochronie planety i przyszłości ekosystemów.
Fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim – od rodzinnej firmy do światowego giganta
Budując efektywną energetycznie fabrykę Danfoss, firma skupiła się nie tylko na możliwym zmaksymalizowaniu oszczędności. Dzięki temu, że w 2021 r. uruchomiono nową wysoce efektywną energetycznie halę produkcyjną, inne zakłady produkcyjne dowiadują się w praktyce, jakie działania mogą podjąć, gdy mają na celu optymalizację energetyczną budynków. Obecnie w hali w Polsce powstają m.in. sprężarki dostępne na https://elgracool.pl/firm-pol-1276594008-DANFOSS.html
Jeśli interesujesz się tematem ograniczenia produkcji dwutlenku węgla, odwiedź neutralną emisyjnie fabrykę i zadaj pytanie o dekarbonizację budynku. Pamiętaj, że działania wspierające optymalizację energetyczną budynków stały się koniecznością dla każdej gałęzi przemysłu w celu obniżenia kosztów energii. Działania mające na celu odejście od węgla są bowiem kluczowe, by spowolnić niekorzystne zmiany klimatyczne i zachować bioróżnorodność na świecie. Dodatkowo dzięki inwestycjom studium współpracy przedstawiane przez Danfoss to nie tylko teoria – wszystko, czego się dowiesz na temat ogrzewania budynków i podgrzewania wody, zasilania elektrycznego i innych elementów systemów opartych na OZE ma przełożenie na praktykę. Studium współpracy z grupą Danfoss pomoże Ci zatem bardziej niż suche fakty przedstawiane przez naukowców lub sprzedawców systemów opartych na odnawialnych źródłach energii.